Радио Милева
„Истрошени...“

Трауми од разводот: На Сања Маринковиќ не и се допадна коментарот на гостинката, па ја замоли да го напушти студиото

Трауми од разводот: На Сања Маринковиќ не и се допадна коментарот на гостинката, па ја замоли да го напушти студиото
фото: јутјуб/принтскрин

Симонида Милојковиќ проговори за разводот, а на водителката Сања Маринковиќ не и се допадна тоа што го претстави како нејзин став на таа тема, па веднаш реагираше.

– Сите сме разведени, ние сме ти, Сања, како роба од продавница за „втора рака“ – ја започна својата изјава Симонида, а Сања Маринковиќ, која исто така неодамна призна дека стави крај на бракот, веднаш се побуни.

– Не е убаво, како тоа? Кој се доживува на тој начин? – рече домаќинката.

– Сите сме веќе искористени, истрошени, некаде искинати, ти недостасува копче, и очекуваш партнерот да биде совршен … Па, не може! – објасни Симонида, што ја зачуди Сања.

– Ве молам, напуштете ја емисијата! Изгледа дека сте ја промашиле … Се шегувам – се пошегува Сања, која потоа и даде на Симонида шанса да ја заврши својата мисла и да објасни зошто има таков став.

Останати вести од Радио Милева