Радио Милева

Трагична вест за Тејлор Свифт: Двајцата нејзини родители се борат со ракот, а сега пејачката е пред нова битка

Трагична вест за Тејлор Свифт: Двајцата нејзини родители се борат со ракот, а сега пејачката е пред нова битка
фото:инсатграм/тејлорсвифт

Пејачката Тејлор Свифт за магазинот „Ел“ откри детали од својот приватен живот и тоа дека научила многу за суштината на животот до својата 30-та година.

Во специјалното издание на магазинот таа меѓудругото, открива дека нејзината мајка со која посебно е приврзана, се бори со ракот и што таа тешка болест ги научила во семејството.

-Двајцата родители го преживуваат ракот, а мојата мајка повторно мора да води битка за живот, вели за познатиот магазин славната пејачка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift) on

Сепак, таа ситуација ја направила посилна.

-Научив дека тоа се реални проблеми. Ракот на мојата мајка е вистински проблем, изјавува Свифт.