Радио Милева

Трагедија: Додека пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ се породувала, починало синчето на нејзината сестра

Трагедија: Додека пејачката од „Ѕвездите на Гранд“ се породувала, починало синчето на нејзината сестра
фото:билјана сецивановиќ/инстаграм/принтскрин

Пејачката Билјана Сечивановиќ животот воопшто не ја галеше. Преживеа сè.

Таа тргна кон подобар свет од нејзиното село во близина на Чачак. И кога успеа делумно да се изгради како име, Билјана Сечивановиќ забремени. На денот на породувањето, таа беше погодена од трагедија.

Неколку часа пред раѓањето на нејзиниот син Матеја, дознала дека нејзиниот внук од сестра починал. Тој беше погребан во истиот ден како роденденот на нејзиниот син. Секоја година, прославата, како што вели, ја потсетува на тоа.

Неколку години подоцна, и се случи „Ѕвездите на Гранд“, па нејзината популарност растеше.

 

View this post on Instagram

 

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=10213087130467687&id=1076356173&set=a.10209535790126398.1073741831.1076356173

A post shared by BILJANA SECIVANOVIC || (@biljanasecivanovic) on

Таа успеа да му обезбеди на својот син убав и удобен живот, а како самохрана мајка се бореше за него. Денес двајцата живеат во прекрасен стан што Билјана сама го купи.

Останати вести од Радио Милева