Радио Милева

Топалко ја разочара публиката: Го прекина концертот и ја напушти салата

Топалко ја разочара публиката: Го прекина концертот и ја напушти салата
Foto: Instagram

Топалко пееше пред публика во познатата белградска сала, а среде концерт му се случи неочекуваното. Имено, некогашниот победник во „Ѕвездите на Гранд“ остана без глас.

Милан и се обрати на публиката со извинување и наведе дека има проблеми со гласот, па поради тоа мора да прекине со пеење.

Публиката беше во шок поради она што го слушна, пренесуваат српските медиуми. Топалко брзо се повлече од сцената, многу брзо по почетокот на концертот.

Потсетуваме, Милан Топаловиќ со овој концерт требаше да обележи десет години музичка кариера, а се прослави во музичкиот натпревар кај Саша Поповиќ и „Гранд“ продукција, по што имаше и неколку хитовски песни.