Радио Милева

Тони Цетински ќе стане дедо: Синот на пејачот од првиот брак објави радосни вести (фото)

Тони Цетински ќе стане дедо: Синот на пејачот од првиот брак објави радосни вести (фото)
фото: фејсбук

Пејачот Тони Цетински доби радосни вести од својот син Кристиан. Имено, тој на социјалните мрежи објави дека очекува принова.

„Ни даде многу причини да дадеме се од себе и да го направиме овој живот уште поубав. Едвај чекам да те запознам“, напиша Кристиан покрај фотографијата.

Кристиан не откри дали станува збор за момче или девојче, но следбениците му упатија честитки.

Тони го доби Кристиан од бракот со Антонела Бутиган со која беше во брак шест години.

Останати вести од Радио Милева