Радио Милева

„Точно е дека ќе има венчавка“: Лидија Вукиќевиќ се мажи во шестата деценија од животот

„Точно е дека ќе има венчавка“: Лидија Вукиќевиќ се мажи во шестата деценија од животот

Актерката Лидија Вукиќевиќ се одлучи повторно да си ја проба среќата во брачните води на 56 години.

Имено, Лидија повторно ќе застане на лудиот камен, но не го откри идентитетот на нејзиниот избраник.

„Точно е дека ќе има венчавка, но не можам да зборувам за тоа“, изјави актерката за „Ало“ и додава:

„Се уште го немаме одредено датумот, но ќе бидете известени. Можам да кажам дека сум среќна и дека после сите овие години во кои бев запросувана, одлучив да се омажам по втор пат“ изјави Вукиќевиќ.

 

View this post on Instagram

 

Ja opet na Avali😂😂😂sva srećna i vesela😂😂😂😂

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on

За потсетување, актерката беше во брак со фудбалер со кого има два сина Андреј и Давид.