Радио Милева

„Тоа е важен чекор“: Анастасија проговори за промените во врската со Ѓорѓе и дали зема пари од мама Цеца

„Тоа е важен чекор“: Анастасија проговори за промените во врската со Ѓорѓе и дали зема пари од мама Цеца
фото:инстаграм/анастасија ражнатовиќ

Младата пејачка вели дека е свесна дека има такви кои велат „лесно е за неа“ од многу причини, но верува дека се борела за многу од постигнатите работи.

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ ги поминува првите денови од август на одмор во Црна Гора, каде што се обидува да го зголеми своето уживање и надополнување пред да влезе во студиото и да го сними својот прв албум. Бидејќи ја евоцира минатата година, која беше прва за неа активна во светот на музиката, истакнува дека сторила се’ самостојно, без помош на мајка си. Ја прашаа која е тајната на нејзиниот успех?

– Дефинитивно иновативност, креативност, верба во себе, напор, работа и посветеност. Професионализмот, исто така, игра голема улога, со која можам да се пофалам без скромност. Јас сум голем перфекционист во бизнисот и не дозволувам ништо да се остави на случајноста – Анастасија го започнува разговорот и додава што денес би им порачала на младите девојки кои сонуваат големи соништа:

фото:инстаграм/анастасија ражнатовиќ

– Ништо не е невозможно ако верувате во себе. Колку што може да изгледа недостижно во овој момент, преку напорна работа, работа и позитивно размислување, сè може да се постигне. Може да се каже „лесно за неа“ од многу причини, но тоа се претежно луѓе на кои им недостасува самодоверба и не се чувствуваат како да препознаваат нечија напорна работа и посветеност. Мислам дека онолку колку што имате „силен грб“, како што имам јас, не можете да одите напред и да постигнете голем успех освен ако не сте целосно посветени.
Иако од неодамна живее во стан во Врачар, наместо во семејниот дом, таа смета дека тоа е нормална последица на созревањето.

– Бев сама пред да ја сменам локацијата. Мислам дека тоа не донесе огромни промени во мојот живот. Се грижам за себе и сум доволно возрасна за да можам сама да донесувам одлуки, без никој да се меша. Секако, и кога станува збор за финансиската страна – објаснува ќерката на Цеца и открива дека нејзиниот живот заедно со својот избраник, Ѓорѓе Куjиќ, дошол по две години емотивно врзување:

фото:инстаграм/анастасија ражнатовиќ

– Не зборувам за емотивениот живот, но можам да го разгледам ова прашање како дел од мојот став и да го генерализирам. Мислам дека ова е секако важен чекор во врската помеѓу две лица кои се во врска затоа што навистина може да сретнете некого кога сте заедно. Па, знаете дали сте еден за друг или не. Ако научите да го прифатите вашиот партнер како личност која, покрај многу доблести, има недостатоци, тогаш сте подготвени да создадете соживот со него, завршува Анастасија.

Останати вести од Радио Милева