Радио Милева

„Тоа е неприфатливо“: Анастасија доби забрана од Цеца!

„Тоа е неприфатливо“: Анастасија доби забрана од Цеца!
фото:инсатграм

Цеца Ражнатовиќ на својата наследничка се уште не и дозволува да настапува, а за тоа има добра причина.

Пејачката која со години има успешна кариера, сака нејзината ќерка Анастасија да почне да настапува кога ќе го објави својот прв албум.

-Анастасија нема да настапува, таа го чека своето првенче. Анастасија дака да формира свој репертоар и да се појави со голем сил, каде на публиката ќе и се покаже во вистинско светло, а не сега со две песни, тоа за мене е сосема неприфатливо, вели Цеца за српските медиуми.

фото:инсатграм

Таа додава дека Анастасија мора да го пронајде својот музички израз.

-Мора да има свој перформанс, мора да има свој музички израз и посебно ми е драго што ниедна секунда не сакаше да личи на она што јас го правам, заклучува Цеца за „Премиера“.

Останати вести од Радио Милева