Радио Милева
ѕвезда на танцот

Тина е најсексапилната танчарка во балетската група на Северина (ФОТО+ВИДЕО)

Тина е најсексапилната танчарка во балетската група на Северина (ФОТО+ВИДЕО)

Откако првпат се појави во шоуто „Танц со ѕвездите“, Валентина Тина Валме веднаш доби титула за најзгодна танчерка во регионот, а таа титула се’ уште со гордост ја носи.

На Инстаграм неа сега ја следат илјадници фанови, кои редовно ги чести со своите фотографии, меѓу кои и најновата, сликана на еден док во мини бикини со животински леопардов принт.

Покрај фотографијата разиграната дива убавица напишала: „Го најдов рајот, но си ги загубив очилата за сонце“!

Ама кому му е грижа за сончевите очила, кога убавата Тина целиот свој талент го насочила кон танцот, во кој покрај совршените движења во ритамот на музиката, до полн израз доаѓа естатиката на телесниот раскош на русокосата убавица.

Впрочем, не случајно балканската поп ѕвезда Северина во танчарскиот тим ја вклучи и Тина на својата „Магична турнеја“ низ регионот, на која, како што убавата танчарка на тронот вели дека си го остварила сонот.

Останати вести од Радио Милева