Радио Милева

Тијана Дапчевиќ: „Со Милан преживеавме многу додека го добиеме Вук“ (видео)

Тијана Дапчевиќ: „Со Милан преживеавме многу додека го добиеме Вук“ (видео)
фото:принтскрин/магазин ин/јутјуб/ртв пинк

Тијана Дапчевиќ беше една од гостинките во емијата „Магазин Ин“ каде се зборуваше на разни теми, од криерата, бракот,семејсните обврски за една жена, но и мајчинството.

Тијана Дапчевиќ секогаш отворено зборувала на оваа тема, како и тоа дека во неа се уште е присутна желбата да се оствари како мајка по вторпат.

Сега во емијста таа откри дека со помош на дизајнерката Верица Ракочевиќ која исто така беше во студиото, верува дека успеала да го добие синот Вук.

фото:принтскрин/магазин ин/јутјуб/ртв пинк

– Сите знаеме што се преживеавме јас и Милан додека не го добивме Вук, го чекавме 7 години. Тогаш Верица отиде во Куба и ми донесе баба со цигара и рече: Слушај, еве ти ја оваа баба, секоја вечер од нејзините уста земи ја цигарата и шепни ѝ дека сакаш да бидеш бремена и потоа врати ѝ ја цигарата. Тоа ќе го правиш секоја вечер, а јас ќе добијам внуче. Јас тоа го правев секој ден. Мојата Деса чистеше со правосмукалка и случајно ја турна, но сепак на бабата не ѝ беше ништо, а цигарата остана внатре. На сите можни начини се обидував да ја извадам таа цигара со цел да останам бремена. Еден месец подоцна јас останав бремена, а Верка има уште едно внуче, раскажа Тијана.

Целата емнисија можете да ја погледнете од видеото во продолжение:

Останати вести од Радио Милева