Радио Милева

Тијана Дапчевиќ се сели од Белград, еве каде планира да живеее (видео)

Тијана Дапчевиќ се сели од Белград, еве каде планира да живеее (видео)
фото: Инстаграм

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Белград – каде што обожава да го поминува своето време.

Кога е во Скопје таа најчесто ужива во друштво на нејзиното семејство односно со нејзината сестра Тамара, внуците Хана и Дарен, нејзините родители, пријатели…

Кога е во Белград, таа целосно е посветена на сопругот Милан, синот Вук, но и на нејзините пријатели и колеги од српската естрада.

фото: принтскрин/јутуб

Тијана освен како пејачка имавме прилика да ја видиме и неколку пати како актерка, а посебен впечаток остави со нејзината улога во „Преспав“:

Меѓутоа, неодамна за српските медиуми таа истакана не е посветена толку многу на музиката како порано дека започнала нов бизнис.

-Сега се занимавам во меѓувреме се занимавам со земјоделство“, вели Тијана и откри дека има плантажа со ореви.

Пејачката за „Гранд њус“ сега изјави дека околу плантажата повеќе се грижи нејзиниот сопруг.

„Тоа беше за очекување. Јас само се фотографирам, јас сум човек од сенка. Милан Дапчевиќ е главен и сопственик на плантажата“ вели Тијана.

фото: принтскрин/јутуб

Таа додава дека планира заедно со сопругот и сино да се исели од Белград и од големата гужва, а веќе купила место во близина  на плантажата каде се гради куќа која ќе биде нејзин нов дом.

„Јас веќе купив еден хектар и тука ќе направиме куќа. Па, за шест години кога Вук ќе тргне во средно, ние да се пресилиме во Сомбор“ вели пејачката.

Останати вести од Радио Милева