Радио Милева
упорна до целта

Тијана Дапчевиќ ослабе 45 килограми и изгледа подобро од кога и да било, а ова е нејзината диета

Тијана Дапчевиќ ослабе 45 килограми и изгледа подобро од кога и да било, а ова е нејзината диета
фото: инстаграм/ тијана дапчевиќ

Поп-пејачката Тијана Дапчевиќ предизвика лавина од позитивни коментари откако на социјалните мрежи ја покажа витката фигура и откри дека изгубила неверојатни 45 килограми.

Имено, Дапчевиќ го покажа затегнато тело, нова фризура и предизвика пофалби на сметка на изгледот.

„Буквално носев друга личност во себе.Немав врат, а рацете ми беа како бутови “, изјави еднаш пејачката за регионалните медиуми.

фото: инстаграм/ тијана дапчевиќ

Тијана претходно изјави дека се здебелила 45 килограми за време на бременоста и дека имала дури 115 килограми пред да се породи.

Подоцна, таа беше на диета со која успеа да изгуби вишок килограми, па затоа нејзините следбеници сега во коментарите напишаа „отишла минус колку изгубила“, но и дека никогаш не изгледала подобро.

„Решив да направам нешто во врска со тоа. Сепак, почнав да губам тежина само кога сфатив дека не ми треба диета, туку да го сменам мојот стил на живеење“, рече таа во една прилика.

фото: инстаграм/ тијана дапчевиќ

„Ние жените имаме неверојатна блокада во главата кога ќе се спомене зборот диета. „Тогаш размислуваме само за храна и што ќе јадеме, а што не смееме“, изјави Тијана.

„Денот сега ми започнува со овесна каша со чие и црвено овошје, за ручек обично јадам мисирка со зеленчук, а за вечера риба со салата.

фото: инстаграм/ тијана дапчевиќ

„На почетокот имав криза, но дадов се од себе да издржам. Сите треба да јадеме без шеќер, брашно и млеко. На тој начин, ќе ја достигнеме посакуваната тежина, сепак, како и другите жени, јас често ќе се опуштам и ќе се здебелам“ , изјави таа.

Останати вести од Радио Милева