Радио Милева
најдобар

Тијана Дапчевиќ, Каролина и Калиопи му поласкаа на Новак Ѓоковиќ: „Ти си Бог“

Тијана Дапчевиќ, Каролина и Калиопи му поласкаа на Новак Ѓоковиќ: „Ти си Бог“
фото: Принтскрин/ иинстаграм/ тијана дапчевиќ/ калиопи. каролина гочева/ стефан рајхл

Новак Ѓоковиќ успеа по деветти пат да триумфира на Австралија Опен.

На дуелот од третото коло против Тејлор Фриц, Ѓоковиќ успеа да го совлада Американецот во пет сета и да го продолжи патот кон титулата.

Македонските дами горди на успехот на најдобриот тенисер во светот му поласкаа на социјалните мрежи.

Имено, Калиопи на својот „Инстаграм“ објави фотографија од  Ноле, а во описот напиша: „Кучињата лаат, караваните патуваат“.

фото: принтскрин/инстаграм/калиопи

фото: принтскрин/инстаграм/калиопи

 

Исто така и Тијана Дапчевиќ му поласка на најдобриот тенисер во светот.

Во објавата на „Инстаграм“ , Дапчевиќ напиша:

„Пссст. 9-ти пат. Ноле – Бог“, а веднаш под фотографијата свој коментар остави и Каролина Гочева која остави срценце, а потоа во кусите приказни на „Инстаграм“ сподели и фотографија од најдобриот тенисер во светот.

 

фото: принтскрин/инстаграм/калиопи

фото: принтскрин/инстаграм/калиопи

За потсетување, со освојување на Австралијан опен, тенисерот стигна до 18-та Гренд слем титула и сега само 2 трофеи го делат од Надал и Федерер кои имаат по 20 титули на најпрестижните турнири.

Останати вести од Радио Милева