Радио Милева

Тијана Дапчевиќ го има рецептот за заштита од корона: Пејачката откри како се брани од инфекции

Тијана Дапчевиќ го има рецептот за заштита од корона: Пејачката откри како се брани од инфекции
фото: Принтскрин/инстаграм

Тијана Дапчевиќ се вклучи во живо на „Инстаграм“ и откри дека и е досадно во изолација.

„Еве јадам пита и џигер, ќе имам 200 килограми кога ќе заврши ова. Лук никогаш не јадев, а сега секој ден“ вели пејачката.

Таа им порача на фановите да останат дома за да се заштитат себе и своите блиски. Некои од фановите и порача да пие содабикарбона и лимон.

фото: Принтскрин/инстаграм

„Содабикарбона и лимон? Јас тоа со години го користат за имунитет и здравје. Секој ден цедам лимон, додавам вода и бикарбона“ додаде Тијана.

На прашањето зошто ја нема на естрадата, таа вели:

„Зошто ме нема на естрадата? Естрадата не постои“ објаснува Дапчевиќ.

Исто така, Тијна на социјалните мрежи сними видео во која ја пее песната „Ресет“ со сменeт текст кој се однесува на изолацијата и корона. Како звучи тоа погледнете во видеото подолу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

За потсетување, Тијана неодамна за „Гранд“ изјави дека купила еден хектар земја каде што гради куќа во која планира да се пресели за неколку години.

Останати вести од Радио Милева