Радио Милева

„Ти си селјак од село кај Нови Сад!“: Карлеуша „пламна“ кон Саша Поповиќ и му покажа среден прст!

„Ти си селјак од село кај Нови Сад!“: Карлеуша „пламна“ кон Саша Поповиќ и му покажа среден прст!
фото:немања николиќ/дамир дервишагиќ

Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ по настапот на шеснаесетгодишната Тамара Пешиќ во „Ѕвездите на Гранд“, се расправаа на големо , а „паднаа“ и тешки зборови.

Во еден момент веќе не се контролираа со навредите, а Јелена го нарече Поповиќ селјак од село кај Нови Сад.

„Би сакал да те земе Јелена, па ти да ја научиш малку да пее оперски“, ја посоветува Поповиќ натпреварувачката, а тоа беше и повеќе од доволно за Карлуша да „пламне“!

„За селанец од село во близина на Нови Сад, пејам сериозна музика веќе десет години, дури и во Народниот театар“, беше остра Јелена, па дури запеа за да му се докаже на Поповиќ.

фото:принтскрин/ѕвездите на гранд

На изненадување на многумина, таа тогаш го впери средниот прст кон големиот директор, а потоа го изнервира.

“Што е по ѓаволите?”

“Јас пеев 10 години и во хорот и во операта!“

Во меѓувреме, Саша изјави дека не е во ред да се расправа на овој начин пред една девојка која е малолетна, а тогаш некако успеаја да ги смират страстите.

Останати вести од Радио Милева