Радио Милева

„Ти си најголема кучка во оваа земја“: Саша Поповиќ „удри“ по Јелена Карлеуша

„Ти си најголема кучка во оваа земја“: Саша Поповиќ „удри“ по Јелена Карлеуша
foto: Prinstscreen/instagram/zvezdegranda

Директорот на Гранд“, Саша Поповиќ мисли дека Јелена е голем човек, но дека кон кандидатите знае да биде многу незгодна како животно.

Откако се врати на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, по наводната афера, Карлеуша нема милост кон кандидатите.

Таа посебно е бесна кога на сцената ќе се појават кандидати кои не се добро стилизирани.

Така беше и оваа сабота кога Јелена жестоко искритикува една кандидатка која беше лошо облечена.

 

View this post on Instagram

 

Ja, kad posle mnogo vremena ugledam dobru prijateljicu #ZvezdeGranda 🤣

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda) on

„Во 2019 година со таков стајлинг, шминка и такво пеење ништо нема да постигнеш. Ти дадов глас, иако сум голема кучка. Пред се, јас сум добар човек, а во тебе гледам желба да се бориш“ истакна Карлеуша.

На ова се приклучи и Поповиќ кој се пошегува на сметка на Јелена.

foto: Printscreen/youtube

„Како што гледаш, кај нас се е можно. Таа е најголема кучка во оваа држава, но е голем човек“ истакна Поповиќ.

Пејачката не можела да поверува на коментарот на директорот на „Гранд“, па наместо да одговори само мавнала со рака.

Останати вести од Радио Милева