Радио Милева

„Ти си лоша копија на Анастасија Ражнатовиќ“: Луна Џогани ја објави првата песна, а ова се коментарите

„Ти си лоша копија на Анастасија Ражнатовиќ“: Луна Џогани ја објави првата песна, а ова се коментарите
фото: Принтскрин

Луна Џогани по победата на регионалното музичко шоу, одлучи да се занимава со пеење.

Таа ја објави својата прва песна „Девети круг“, а како што изјави неколку пати досега првата песна ја посветила на себе, а песната зборува за тоа што поминала низ последниот период.

Таа на својот „Инстаграм“ објави дел од видео записот, а под него се најде еден коментар.

„Дали ти ја копираш Анастасија Ражнатовиќ? Лоша копија“ стои под објавата.

фото: принтскрин

Меѓутоа, за песната на Луна има и позитивни коментари со кои ја пофалијa. „Браво Луна“, „Светски направено“ се само некои од позитивните коментари.

Ражнатовиќ неколку пати досега истакна дека не е ни блиску до Анастасија и дека не ја копира.

Аражманот на новата песна на Луна го направи Дарко Димитров кој  инаку ги направи и двете песни на Анастасија Ражнатовиќ.

Во продолжение слушнете ја песната која за еден ден има повеќе од милион прегледи.

Останати вести од Радио Милева