Радио Милева

Тест корона – позитивен: Воја Недељковиќ објави фотографија, па ги загрижи фановите (фото)

Тест корона – позитивен: Воја Недељковиќ објави фотографија, па ги загрижи фановите (фото)
фото: принтскрин

Во екот на пандемијата на коронавирус, секојдневно добиваме информации дека и некоја позната личност е позитивна на корона.

На српската естрада заразени се Зоран Манијак и Ѓорѓе Давид.

Водителот Воја Недељковиќ на момент ги исплаши своите фанови објавувајќи фотографија на „Инстаграм“ на која се гледа епрувета полна со крв на која пишува дека е позитивна на коронавирус.  За среќа, станува збор за шега на водителот.

„Понекогаш во животот е подобро да бидеш негативен отколку позитивен“ напиша тој на фотографијата.

За потсетување, поради вонредната состојба продукцијата „Гранд“ ги одложи снимањата на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Грнад“.

Останати вести од Радио Милева