Радио Милева
Возбуда до плафон

Тешко кој успеал да вежба покрај ваква глетка: Александра Накова во теретана стегната во хеланки и со бујните гради на мегдан (фото)

Тешко кој успеал да вежба покрај ваква глетка: Александра Накова во теретана стегната во хеланки и со бујните гради на мегдан (фото)
фото: александра накова/инстаграм/принтскрин

Моделот, ријалити учесничка, трендсетерка, за а некои и најпозната македонска старлета, Александра Накова, перидов е стационирана во родната Гевгелија.

Таа редовно на социјалните мрежи објавува како го минува секојдевието, а според приложеното има доста исполнет ден низ град со оглед на ситуацијата со коронавирусот.

Од ресторан, до теретана, Накова не може да седи дома, да остане во општено домашно издание, туку мора да е скоцкана по своја мерка и да биде магнет за погледи.

Токму тоа го предизвика и во теретаната од еден познат гевгелиски хотел каде ја одржува својата линија.

фото:александра накова/инстаграм/принтскрин

Колку вежбала, не покажа со видео, но затоа направи неколку пози стехната во хеланки кои ги оцртуваа нејзините атрибути, а згора на тоа облече и деколтиран топ од кој бујните гради и беа на мегдан.

фото:александра накова/инстаграм/принтскрин

Оние што биле присутни во теретаната, особено од машкиот пол, сигурно им било тешко да го направат тренингот како што е ред.

Останати вести од Радио Милева