Радио Милева

Тешко би ја препознале меѓу туристите низ Рим: Цеца во сосема обично секојдневно издание (фото)

Тешко би ја препознале меѓу туристите низ Рим: Цеца во сосема обично секојдневно издание (фото)
фото:инстаграм

Цеца Ражнатовиќ го посети Рим во сосема опуштено , но сјајно и секогаш модерно издание. Најголемата српска фолк ѕвезда го посети овој италијански град за да се одмори по настапот во Виена, каде пееше за матуранти.

Цеца ја послужи убавото време, па во овој град уживаше во прошетка и сонцето, без да мора да се фотографира и да дели автограми.

Таа на себе имаше бела маичка, фармерки и црна „Шанел“ чанта  кои одлично и прилегаат како турист во овој атрактивен град во Италија.

 

View this post on Instagram

 

Obožavam kada sam turista! 😂 🇮🇹

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

-Сакам да сум турист, напиша Цеца во описот на фотографијата каде е насмеана и се гледа дека одлично и годи тоа што може сама и на раат да шета и ужива како и сите.