Радио Милева

Тешко би ја препознале: Еве како денес изгледа популарната Жаде од серијата „Клон“(фото)

Тешко би ја препознале: Еве како денес изгледа популарната Жаде од серијата „Клон“(фото)
фото: џована антонели/инстаграм

Сигурно се сеќавате на Жаде: Се омажи со колегата од „Клон“, но љубовта не беше на нивна страна!

Бразилската актерка Џована Антонели иако скоро цела една деценија снимаше, стана голема везда дури по серијата„Клон“ или „Забранета Љубов“, а таа беше буквално киднапирана од режисерите, па работеше на најмалку еден проект секоја година.

фото: џована антонели/инстаграм

Се до 2012 година, кога славната Жаде одлучи да се повлече и се посвети на семејството. Почнала да глуми кога имала само 14 години. Нејзиниот татко е исто така актер, додека нејзината мајка е танчарка. Убавата актерка има и постар брат, адвокат. Во 1997 година, таа се омажи за нејзината љубов од средно училиште, публицистот Рикардо Медина, но тие се разведоа четири години подоцна, кога веќе се дружеше со колегата од „Клон“, Мурила Бениси.

фото: џована антонели/инстаграм

На крајот на 2004 година, таа заврши во болницата од сообраќајна несреќа, за која ги обвини папараците кои ја следеа, додека за време на хоспитализација дозна дека е бремена.

На прес-конференцијата што тогаш ја организираа, таа и Мурило помпезно открија дека очекуваат бебе. Момчето Пјетро е родено во Рио де Жанеиро на 24.05.2005 година.

Две години откако се роди бебето, Антонели и Бенисио се разделија. Набргу потоа, Џована се омажи за режисерот Леонард Ногеиру по трет пат, а нивните близнаци Антони и Софија се родени на 8 октомври 2010 година.

фото: џована антонели/инстаграм

Во март, таа наполни 43 години, а долго време се занимава со продукција и сè уште изгледа подеднакво добро. како што многумина се сеќаваат на неа како Жаде.

Останати вести од Радио Милева