Радио Милева
„мува не ја лази“...

Теодора Џехверовиќ шокираше и со појавата и со изјавата: Гола во базенот, убавицата уживаше во лубеницата и рече дека нема да седи дома, туку ќе пее и среде корона (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ шокираше и со појавата и со изјавата: Гола во базенот, убавицата уживаше во лубеницата и рече дека нема да седи дома, туку ќе пее и среде корона (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ деновиве е на мета на поедини луѓе, но и медиуми кои ја осудија затоа што, без оглед на коронавирусот, таа не планира да ги откаже своите настапи.


Поранешната учесничка во реалното шоу „Задруга“ објави на социјалните мрежи фотографии од своите настапи кои за разлика од многу други пејачи не ги откажува и покрај корона епидемијата. Поради тоа, многумина и напишаа негативни коментари на Инстаграм, кои ги избриша, но потоа им напиша соопштение.


„Бидејќи добив повеќе пораки на тема како можам да настапувам во оваа ситуација… Драги луѓе, никогоне го присилувам да дојде на мојот настап. Секој во животот треба да прави како што мисли и како што се чувствува. Единствениот начин да ви се случи апсолутно ништо е да седите дома цел ден, сами.

Нема да ви помогне да бидете само во околина од 100 или 500 луѓе, ниту пак дека нема да одите во клубови после 11 часот. Не можам да си дозволам да ме обзема паника и сакам да бидам најпозитивна во моментот. Не станува збор за пари, туку е желбата да работам, затоа што мојата работа ме движи. Не се плашам од короната и не ме осудувај заради тоа“ – напишала Теодора, која по ова соопштение, уште повеќе го навлече гневот на социјалните мрежи.

Но, неа по се’ изгледа како „мува да не ја лази“ за туѓите мислења, па затоа онака опуштена, се разголи, влезе во гумениот мини базен и  уживаше во сончевиот ден.

Така разголена, расната убавица навали на сочната лубеница,  па доследна на својата одлука, фотографиите одново ги сподели на социјалните мрежи… За инает на секој од оние, кој и да е, што по неа плука и лае!

Останати вести од Радио Милева