Радио Милева
„Многу плачев“

„Те сакам“: Новак Ѓоковиќ со емотивна порака и го честиташе родендениот на мајка си (фото)

„Те сакам“: Новак Ѓоковиќ со емотивна порака и го честиташе родендениот на мајка си (фото)
фото:новак ѓоковиќ/инстаграм принтскрин

Новак Ѓоковиќ и го честиташе роденденот на неговата мајка Дијана и и’ посака сè најдобро.

– Те сакам, мамо! Среќен роденден – беше емотивната порака на Новак испратена до Дијана.

фото:александар димитријевиќ/рас србија

Ѓоковиќ неколку пати истакна дека неговата мајка е голема поддршка во неговиот живот.

– Мама е секогаш тука кога се добри и кога времињата се лоши. Се сеќавам на мојот прв турнир што го играв во животот, на мојот прв официјален турнир. Имав осум години и го добив тој натпревар по тај-брејк од 10-8! Бев исполнет со среќа и многу исцрпен. Мајка ми беше таму, ме прегрна! Во еден момент по прегратката, надојдоа солзи во моите очи. Следниот ден загубив од Виктор Троицки со 9-0, а потоа повторно плачев! Многу плачев кога бев дете! – откри во една прилика Ѓоковиќ.

Останати вести од Радио Милева