Радио Милева

„Те сакам“: Лидија Вукиќевиќ и помладиот Црногорец си упатија јавни љубовни изјави (фото)

„Те сакам“: Лидија Вукиќевиќ и помладиот Црногорец си упатија јавни љубовни изјави (фото)
фото:лидија вукиќевиќ/инстаграм

Поранешниот учесник на „Задруга“, Црногорецот Владимир Томовиќ и актерката Лидија Вукиќевиќ повторно потикнаа сомнеж дека се повеќе од пријатели.

Лидија (57) и Владимир (37) ставија до знаење дека се во одличен однос, со тоа што таа редовно ги коментира објавите на Владимир, но и тој исто така.

фото:владимир томовиќ/инстаграм

„Љубов“, напиша Лидија под фотографијата објавена од Владимир, а тој веднаш одговори со „Те сакам љубов“.

Сепак, двајцата не застанаа тука.

Поточно, Лидија повторно ја коментираше истата фотографија на Владимир, оставајќи му коментар: „Господине“, додека тој веднаш одговори: „Љубов моја“.

Двајцата веќе подолго време се „следат“ на оваа социјална мрежа, оставајќи коментари едни на други, кои скоро никогаш не остануваат неодговорени.


Се шпекулира дека актерката „фрлила око“ на згодниот Црногоред, но сепак, таа неодамна истакна дека го сака Томовиќ со сите свои доблести и маани само како пријател.

Останати вести од Радио Милева