Радио Милева
Ист третман за ќерките

Таткото на Богдана Ражнатовиќ и дедо на Вељко за свадбата им подари куќа, а еве што им купува за 250 илјади евра на другата ќерка Бојана и зетот Мирко

Таткото на Богдана Ражнатовиќ и дедо на Вељко за свадбата им подари куќа, а еве што им купува за 250 илјади евра на другата ќерка Бојана и зетот Мирко

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ е бремена од врската со Мирко Шијан, а според српските медиуми, синот на пејачката Гоца Божиновска ќе добие мираз во луксузен станбен комплекс во Нов Белград.

Имено, како што пишува српски Телеграф, семејството на Бојана Родиќ планира да искешира околу 250.000 евра за имот во кој двајцата ќе се вселат со детето, а додека не се роди бебето, парот ќе биде на релација Тител-Суржин.

– Мирко веќезапочна да ја средува куќата во Сурчин и заедно со неговата мајка Гоца подготвува соба за бебето, а потоа следуваше изненадување. Кога Бојана и Мирко беа на семејниот ручек за време на викендот во Тител, нејзините родители ги израдуваа и рекоа дека наводно ќе добијат стан од нив. Мајката на Бојана, Даниела и таткото Богдан решија да им обезбедат луксузен имот вреден околу 250.000 евра – открива извор близок на Родиќ за горенаведениот извор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic)

Имено, идните родители ќе имаат познати лица за први соседи, како што се Новак Ѓоковиќ, Саша Ковачевиќ, Милица Тодоровиќ, Марија Шерифовиќ …

Пејачката Гоца Божиновска потврди дека нема да брза и дека ќе и помогне на нејзината идна снаа колку што може.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic)

– Мојот син има цела куќа тука, но тие на крајот можат да изберат каде ќе живеат. Што се однесува до преселбата, Мирко и Бојана не брзаат. Сè што ни е важно е дека Бојана правилно ја носи бременоста, за остатокот лесно. Што се однесува до подароците, тие ги имаат од нас, но не сакаат да зборуваат за нив. Засега, мојот Мирко планира да опреми една соба за бебе, а што се однесува до становите, нека работат како што е договорено, ништо нема да пропадне – вели фолкерката.

Останати вести од Радио Милева