Радио Милева
Гордост

Татко и ќерка: Пејачот Филип Божиновски на прошетка со наследничката во парк (фото)

Татко и ќерка: Пејачот Филип Божиновски на прошетка со наследничката во парк (фото)
фото:филип божиновски/инстаграм

Регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ им овозможува на кандидатите да излезат од анонимност и да направат музичка кариера. Токму тоа му се случи на македонскиот учесник Филип Божиновски кој публиката имаше прилика да го запознае во сезоната 2014/2015.

Со својот глас, скромност и едноставност, ја освои публиката, но и стигна до финалето, а публиката денес најмногу го познава како Филип – учесникот од „Ѕвездите на Гранд“.

Кога е во прашање приватноста на талентираниот пејач, тој во 2018 година се ожени со неговата долгогодишна девојка Сања.

На брачната двојка пред три месеци и се случи најголемиот благослов – станаа родители и добија ќерка.

Бебето го носи името Софија, а тато Филип викендов гордо се прошета со наследничката туркајќи ја бебешката количка низ парк.

Моментот го овековечки со неколку фотографии кои ги објави на својот Инстаграм и се пофали дека бебенцето нарасанало за прошетки и дошло време да прошетки на татко и ќерка.

Останати вести од Радио Милева