Радио Милева

Татјана Стојановска го прослави својот роденден – еве колку години наполни (фото)

Татјана Стојановска го прослави својот роденден – еве колку години наполни (фото)

ТВ презентерката Татјана Стојановска важи за една од најубавите лица, а не ретко домашните медиуми знаат да и доделат разни епитети на сметка на убавината и тоа дека со годините зрее како добро вино.

За годините на жените не се дискутира, но кога дамата нема проблем со тоа, тогаш бројките се засмо бројки за покажување.

Имено, убавата и шармантна ТВ презентерка вчерашниот ден имаше повод за славење, односно таа го имаше својот посебен ден – роденден.

Најпрвин ја изненадија колегите од телевизија кои и го разубавија деност, а подоцна торта ја дочека дома од семејството.

Тортата бе помина без свеќи од кои Тања јасно ги истакна своите 44 години.

Насмевката на нејзиното лице говори декаТања ќе памети уште еденпрекрасен роденден разубавен од колегите и најсаканите, а секако не беа исклучени и лавината од честитки на социјалните мрежи.

фото:фејсбук

Останати вести од Радио Милева