Радио Милева

Татијана Стефановска направи впечатлива промена од која не личи на себе (фото)

Татијана Стефановска направи впечатлива промена од која не личи на себе (фото)
фото:томе табанов,татијана стефановска/принтскрин/фејсбук

Познатата фолк пејачка со битолско потекло и охридска адреса на живеење, Татијана Стефановска, како и многуте свои колеги поради пандемијата од коронавирусот остана на подолга пауза од настапите и тоа на непознато до кога.

Татијана сепак не го занемарува својот изглед иако не е на сцена, а како дама која често прави промени и не се плаши од експерименти, овој пат се одлучила од редот на бринети да пременине во впечаливи русокоси.

фото:томе табанов,татијана стефановска/принтскрин/фејсбук

Таа ја обоила косата во платинесто  руса нијанса, а откако ја објави промената на профилите на социјалните мрежи, лајковите и ласкавите коментари не престанаа да се редат.

фото:татијана стефановска/принтскрин/фејсбук

Иако не е првпат русокоса, току оваа нијанса како да е совршената за неа.

Инаку, Татијана Стефановска во месец март ја објави песната „На свадба ми дојдоа“ и спотот за истата.

Еве го за потсетување:

Останати вести од Радио Милева