Радио Милева

Тапанарот на бендот „Милиграм“ има убава причина за славење

Тапанарот на бендот „Милиграм“ има убава причина за славење
фото: приватна архива

По трагедиите кои им се случија на популарниот бенд, сега пристигнаа  и убави вести.

Имено, тапанарот на „Милиграм“ популарениот Мичко доби ќерка по 12 генерации на мажи.

Мичко Ковачевиќ покрај синот Адријан Кала, по 12 генерации на мажи во семејството Ковачевиќ доби ќерка.

Се завршило во најдобар ред и Катја полека оздравува од породувањето.

„Мојата принцеза. Конечно се запознавме“, напиша Мичо во описот на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

Moja prinčipesa ❤️🌸🌸konačno smo se upoznali 🌸🌸🌸🙏

A post shared by 🥁🎭Mića Kovačević🎬🎨 (@_mica_kovacevic) on

Останати вести од Радио Милева