Радио Милева

Тања Савиќ ги тргна сите сомнежи за бременоста, а веќе избра и име за наследничката

Тања Савиќ ги тргна сите сомнежи за бременоста, а веќе избра и име за наследничката
фото:Instagram

Пејачката Тања Савиќ деновиве ги изненади многумина со фотографија во бел фустан, на кој како да го придржува трудничкиот стомак.

Пејачката за брзо го тргна секој сомнеж дека е во блажена состојба, со тоа што објасни дека во прашање е само случајност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tanja Savic (@tanja_savic_private) on


Меѓутоа, сега истакнува дека сака да го прошири семејството и дека овој пат сака да стане мајка на девојче.

-Стомакот е сокриен. Закамуфлиран, се пошегува Тања и продолжува:„Дај Боже наскоро“, одговара на прашањето за брменост, па вели дека сака да добие девојче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tanja Savic (@tanja_savic_private) on


Иако се уште не е во блажена состојба, веќе има смислено име за неродената ќерка.

-Алиса ми е убаво име. Во земјата на чудата… Убаво ми е Андреа, Мaрија, открива пејачката.

фото:instagram