Радио Милева

Тања Савиќ два месеци била на лекови, па морала да донесе важна одлука

Тања Савиќ два месеци била на лекови, па морала да донесе важна одлука
Фото: принтскрин/инстаграм

Пејачката Тања Савиќ изминатите два месеци била на лекови бидејќи не била во најдобра здравствена состојба.

Иако, во овој период го прославува успехот кој го достигна со нејзините нови песни и што конечно се врати на музичка сцена, сепак прославувањето било прекинато поради нејзиното здравје.

фото: инстаграм

Таа изјави дека за своите успеси не наздравува со алкохол, а сега објасни и зошто:

„Имам одличен повод за славење, но моментално не пијам алкохол. Не пијам бидејќи два месеци бев на антибиотици, па престанав да пијам. Ме „зезаше“ гласот бидејќи никогаш не спијам, но ќе помине“ изјави Савиќ за „IDJTV“ и додава:

„Сепак, се испадна добро бидејќи ослабнав. Само исфрлете го алкохолот и тоа е тоа“ вели Тања.

фото: инстаграм

За потсетување, неодамна папараците ја уловија пејачка како плаче пред својата зграда, а по тој повод таа се огласи истакна дека како и секој нормален човек и таа има проблеми и не е секогаш се во ред.

Останати вести од Радио Милева