Радио Милева
„Аман од вируси!“

Тамара Тодевска неодамна прележа Ковид-19, а сега повторно ја нападна вирус (фото)

Тамара Тодевска неодамна прележа Ковид-19, а сега повторно ја нападна вирус (фото)
фото:тамара тодевска/инстаграм принтскрин

Пејачката Тамара Тодевска во месец март беше една од многуте инфицирани со Ковид-19, но за среќа таа успеа да помине полесно и да се лекува во домашни услови.

На имунитетот по прележана корона му треба време да се врати во нормала, а за повторно функсионирање како претходно, на организмот му реба време да закрепне, на некои повеќе, на други помалку.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Тамара Тодевска на својот Инстаграм пред следбениците откри дека повторно не се чувствува добро и легната во кревет напиша дека повторно има вирус, не потенцирајќи каков, но веројатно по симболот како дополнение, се работи за стомачен.

фото:тамара тодевска/инстаграм принтскрин

-Аман од вируси више, пишува Тамара.

Веруваме дека овој пат не е нипто сериозно, ќе помине уште полесно, а таа ќе се врати во топ форма како и секогаш!

Останати вести од Радио Милева