Радио Милева

Тамара Тодевска јавно и се извини на српската претставничка Невена Божовиќ!

Тамара Тодевска јавно и се извини на српската претставничка Невена Божовиќ!
фото:инсатграм/тамаратодевска

Тамара Тодевска откри како се чувствува по Евровизија каде за македонија го освои 7-то место, но и даде свој коментар за тоа што Србија не доби ниту еден поен од Македонија.

Пејачката за српските медиуми признава дека искуството било неверојатно и дека во некои моменти не можела да верува што се случува.

Нејзе и се допаѓала песната на Невена, па смета дека не е праведно што не добила ниеден поен од Македонија.

фото:невенабожовиќ/инсатграм

Ја сакам песната на Невена и беше неверојатна на сцената. Иако не бев вклучена во гласањето на жирито, ниту занев за кого гласале, би сакала да се извинам поради оваа неправда. Невена заслужи поени од нашето жири, кажа Тамара.

-Неизмерно сум горда и благодарна. Благодарам уште еднаш на поддршката, тоа најмногу ми значи, се заблагодари Тамара и на српската јавност.

Останати вести од Радио Милева