Радио Милева

Тамара Тодевска го славеше 35-от роденден во Гевгелија, а еве кој беше меѓу гостите (фото)

Тамара Тодевска го славеше 35-от роденден во Гевгелија, а еве кој беше меѓу гостите (фото)
фото:тамара тодевска/инстаграм/мартин трајановски

Пејачката Тамара Тодевска заедно со семејството, постојано е на релација Скопје-Гевгелија и обратно.

Како ќе им достади во главниот град и напнатоста од коронавирусот и животот во стан, правец кон родниот крај на сопругот Александар.

Тамара вчера,1-ви јуни токму во Гевгелија го дочека својот 35-ти роденден, а по многу карантински денови, таа роденденот го прослави во еден гевгелиски ресторан.

 

View this post on Instagram

 

Happy b-day to me🎂❤️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Според објавите на Инсатграм, освен тие, меѓу гостите биле и планинарката и нова љубов на Игор Џамбазов, Илина Арсона, како и ракометарот и нивен кум, Дејан Манасков.

За среќа и убави моменти е потребно малку, а од приложеното е јасно дека ништо не им недостига.

Останати вести од Радио Милева