Радио Милева

Тамара наполни 34 години и гордо го покажа своето најголемо богатство – еве ја атмосферата од роденденот (фото)

Тамара наполни 34 години и гордо го покажа своето најголемо богатство – еве ја атмосферата од роденденот (фото)
фото:принтскрин/инстаграм стори/тамаратодевска

Деновите полни возбуда за нашата популарна пејачка Тамара Тодевска продолжуваат и по евровизиската еуфорија.

Како шлаг на она што и се случуваше, е нејзиниот 34-ти роденден кој го славеше вчера, 1-ви јуни.

Роденденската прослава се случи во еден скопски ресторан, каде за убавиот повод и славеничката се собра целото семејство и родините. Секако, покрај преслатките Хана и Дарен, мама иако роденденка падна во втор план, но пресреќна поради големото семејсно богатство кое го има.

-Семејство. Каде животот почнува, а пријателството никогаш не завршува! Среќен роденден за мене#34, напиша Тамара во описот на фотографијата каде позираа сите заедно.

Еве ја атмосферата во продолжение и забавата која продолжи и вечерта каде Тамара доби уште една роденденска торта.

Останати вести од Радио Милева