Радио Милева

Тамара, Лоба, Симона, Каролина, „Некст Тајм“, Билбилов…. Охрид е летна база на македонската естрада (фото)

Тамара, Лоба, Симона, Каролина, „Некст Тајм“, Билбилов…. Охрид е летна база на македонската естрада (фото)
фото:принтскрин/инстаграм/катарина ивановска,елена стефановска/александра накова

Поради ограниченото минување на границите заради коронавирусот, ова лето 2020-то изборот на многумина наместо море е езеро, но најмногу Охрридското.

Охриѓани одамна немале толку многу домашни туристи, а градот, плажите, кафулињата и рестораните се преполни.

Летото и тоа како се чувствува, но сепак ограничено, секој со претпазливот порди невидливиот непријател кој ни постави нов начин на живот.

Познатите Македонци како да се договорија во ист период да бидат во Охрид со најблиските.

 

View this post on Instagram

 

Summertime and the livin’ is easy… @herline.mk ?

A post shared by ᐯIᑕTOᖇIᗩ ᒪOᗷᗩ ? (@victorialoba) on


Тамара Тодевска, Викторија Лоба, „Некст тајм“, Роберт Билбилов, Александар Тарабунов, Каролина Гочева, Симона Поповска, Елена Стефановка, Катарина Ивановска, Мелита Ракичевиќ, Александра Накова…

 

View this post on Instagram

 

???‍♀️?

A post shared by ??. ?????? ???????? (@simonapopovskaofficial) on

Секој беше на омилената плажа, на прошетка низ градот, црквите, рестораните…

 

View this post on Instagram

 

Лето во Охрид ? #summer2020 #ohridlake #sunday #lake #summeroutfit #ootd #mystyle #summerstyle

A post shared by Elena Stefanovska ? (@elena_zivotsostil) on


Секако, сите објавија фотографии на Инстаграм и покаѓаа како ги минуваат топлите летни денови во Охрид.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

Ne e taka kako sto izgelda ?

A post shared by Stefan (@stefan_filipovski) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ?MELITA ?Stay Classy? ♏️ (@melitameli) on

фото:александра накова/принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева