Радио Милева
Емотивна

„Талентот го наследив од него“: Таткото на Милица Тодоровиќ во шоуто „Никогаш не е доцна“?! (фото)

„Талентот го наследив од него“: Таткото на Милица Тодоровиќ во шоуто „Никогаш не е доцна“?! (фото)
фото:милица тодоровиќ/инстаграм принтскрин

Милица Тодоровиќ откри дека го наговара својот татко да се пријави на музичкиот натпревар „Гранд“ за ветерани „Никогаш не е доцна“ и да ги покаже своите пејачки способности таму.

Милица, која се прослави со својата победа во „Ѕвездите на Гранд“, откри дека својот талент за пеење го наследила од нејзиниот татко. Сепак, таа не успева да го убеди да се пријави на конкурсот.

– Го форсирам татко ми, но тој не сака … Јас, како што велат, го навлеков – рече Милица за „Гранд онлајн“.

Пејачката, која беше член на жирито во една од емисиите, изјави дека е многу чувствителна на кандидати кои имаат тажни животни приказни.

– Секој знае дека сум многу чувствителна личност, многу сум сентиментална и воопшто не ми е тешко да плачам, особено кога некој доаѓа со потресна животна приказна. Некаде во длабочините на мојата душа, тоа ме направи среќна и тажна, затоа што тој некој поминал низ сето тоа, и повторно собра сили за песната и за радоста и дојде овде во оваа фаза да ја сподели таа радост со нас. Сите тие се феноменални, тука нема проценка. Не можам да ги проценам, тие се многу постари од мене и поискусни. Тоа се луѓето кои настапија, и работеа, и секој дел што тие воопшто го применија – беше искрена Милица.

Останати вести од Радио Милева