Радио Милева

Тајно се венчале: Пред Тони, Драгана Мирковиќ била во десетгодишна љубовна врска, а истиот човек бил и со Мира Шкориќ (фото)

Тајно се венчале: Пред Тони, Драгана Мирковиќ била во десетгодишна љубовна врска, а истиот човек бил и со Мира Шкориќ (фото)
фото:драгана мирковиќ/инстаграм

Фолк sвездата Драгана Мирковиќ имаше голема љубов пред да се омажи за бизнисменот Тони Бијелиќ. Врската со тој човек траеше десет години, пишува српски „Курир“.

Станува збор за бизнисмен, политичар и поранешен менаџер, Зоран Башановиќ. Драгана и Зоран беа заедно во 90-тите. Во тоа време, Башановиќ не и беше само момче на Драгана, туку и менаџер.
Тие направија успеси, уживаа во љубовта, а потоа на крајот на минатиот век ставија точка и во деловните и во приватните односи. Мирковиќ наскоро го запозна Тони, со кого се омажи во 2000 година без многу помпа, а со кого сега ја има ќерката Мануела и синот Марко.

Во интервјуто во 2010 година, Башановиќ откри дека не останал во контакт со Драгана и призна дека тие тајно се венчале.

фото:принтксрин/курир.рс

– Поминавме многу време надвор од земјата во тоа време, а кога не работевме, одевме што е можно подалеку, затоа што имавме само мир таму. Постојат туристички свадби на оддалечените дестинации и острови каде луѓето склучуваат брак од шега. Значи, Драгана и јас се венчавме во една капела во Лас Вегас, како многу познати парови, но таа свадба никаде не е запишана и не важи. Ако ова беше некоја тајна венчавка за која се зборуваше, сега ја нема – откри Башановиќ, кој пред својата врска со Драгана беше во кратка романса со колешката Мира Шкориќ.

Голем шок за локалните медиуми беше појавувањето на Шкориќ на славата на Бачановиќ во 2014 година. Со овој гест, Мира покажа дека се помирила со своето поранешно момче, кое, како што се шпекулира во партиските кругови, ја напуштил поради Мирковиќ.

Пред седум години, Башановиќ се ожени со убавата Бојана од Нови Сад , со која има една ќерка.

Останати вести од Радио Милева