Радио Милева

Тајната на Меган Маркл: На таква голема промена се одлучила уште пред да стане војвотка, а не е случај со ниеден член на кралското семејство!

Тајната на Меган Маркл: На таква голема промена се одлучила уште пред да стане војвотка, а не е случај со ниеден член на кралското семејство!
фото:инстаграм/принтскрин

Војвотката и сопруга на принцот на Англија, Меган Маркл, со секоја своја постапка го привлекува вниманието на светската јавност, а малкумина ги знаат деталите од почетокот на нејзината актерска кариера.

Токму во почетоците, таа донела одлука која ќе се одбележи нејзиниот живот.

Пред многу години, Меган решила да не го користи своето вистинско име во јавноста, а сето тоа поради популарност и потребите во светот во шоубизнисот.

фото:инстаграм/принтскрин

Па така, Меган го променила своето првобитно име кое е Рејчел Меган, одсносно го отстранила Рејчел и останало само нејзиното средно име Меган.

Таа не е единствената меѓу јавните личности кои го промениле своето име, поточно има многумина, но нема ниеден таков пример меѓу членовите на кралското семејство како што е таа.

Останати вести од Радио Милева