Радио Милева

Tага во домот на Емина Јаховиќ: Пејачката неутешна поради смртта на блиска личност

Tага во домот на Емина Јаховиќ: Пејачката неутешна поради смртта на блиска личност

Новата година за Емина Јаховиќ почна тажно. Имено, во  домот на пејачката владее тага поради загубата на блиска линост.

На Емина и почина нејзината баба со која беше емотивно поврзана.

На својот „Инстаграм“  објави фотографија и емотивна порака со која се опрости од нејзината баба.

„Сега имам ангел чувар во рајот, мојата баба. Ќе ни недостига. Почивај во мир“  напиша Емина.

За потсетување, претходната година Емина се разведе од својот сопруг Мустафал Сандел и започна врска со турски милиониер, меѓутоа и таа љубовна романса не траеше долго.

 

View this post on Instagram

 

Now I have guardian angel in heaven, my dear grandma🙏🏻💫#wewillmissyou #restinpeace #allahrahmeteylesin

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on