Радио Милева
Впечатоци...

„Таа не сака дует со мене“: Цеца открива со кого има желба да сними песна, но тешко и оди со убедувањето

„Таа не сака дует со мене“: Цеца открива со кого има желба да сними песна, но тешко и оди со убедувањето
фото:цеца ражнатовиќ/инстаграм принтскрин

Српската фолк ѕвезда Цеца Ражантовиќ ги сумираше своите впечатоци по повод Новата Година и албумот кој го подготовка во „Премиера викенд специјал“.

– Немам посебни желби, а ситуацијата нè научи дека не можеме да планираме ништо. Работам на албум, па ќе видиме. Пуштете ме, затоа што немам ништо ново да кажам. Најмногу би сакала да можам да се пофалам со новиот материјал, но немам толку среќа. Се надевам дека во новата година ќе имаме повеќе мотиви за нешто поразлично – рече Цеца и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

– Секако, Дедо Мраз никогаш не доцнеше, па и оваа година имаше пакетчиња и сè. Никогаш нема грешка. Така ќе биде и за Божиќ, во најблискиот круг на семејството, нема промени.

Пејачката откри дека Анастасија не сака да снима дует со неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

– Нема навестување, ја сакам, но таа не сака дует. Можеби ќе се предомисли, можеби ќе имам толку среќа. Вељко се подготвува за големиот натпревар на 31 јануари, натпреварот ќе биде во Москва, ние ги стискаме палците и навиваме за него. Гледам и навивам. Би сакала да ја искористам оваа можност да му честитам на мојот внук седум месеци – заврши Цеца.

Останати вести од Радио Милева