Радио Милева

Таа го нарекувала „Буцко“, а тој нејзе…. Цеца откри каков прекар добила од Аркан

Таа го нарекувала „Буцко“, а тој нејзе…. Цеца откри каков прекар добила од Аркан
фото: e сток/ѓенко

Цеца Ражнатовиќ во 1995 година се омажи за Вељко Ражнатовиќ Аркан.

Иако Аркан веќе не е жив, за нивниот брак постојат разни теории.

Цеца во едно интервју изјави дека Аркан воопшто не бил строг кон семејството, па откри какви се нерекувале меѓусебно.

фото: принтскрин

„Јас го викав Буцко, а тој ме нарекуваше Цецко. Ми нудеше сигурност каква што им е потребна на жените. Се фалеше дека сум му купувала чоколади. Не, Аркан на мене ми купуваше чоколади. Запознав едно сосема поинакво сушество од она што го замислував. Јас прва го бакнав. Аркан беше строг, но само со војската. Тој беше поинаков човек во приватниот живот, имаше добра душа“ изјави фолк дивата во една прилика.

Инаку, Цеца во март оваа година за првпат се оствари во улогата на баба, нејзиниот син Вељко стана татко, а за синот го одбраа името Жељко.

Останати вести од Радио Милева