Радио Милева

„Таа е мојата вистинска љубов“: Синот на Лепа Брена откри непознати детали од својот љубовен живот

„Таа е мојата вистинска љубов“: Синот на Лепа Брена откри непознати детали од својот љубовен живот

Синот на Лепа Брена, помладиот пејач Стефан Живојиновиќ деновиве не излегува од студио каде ја снима својата нова песна.

Тој во една прилика истакна дека една од неговите песни ја посветил на неговата прва љубов.

Имено, песната „Во другиот живот“ ( У другом животу) која имаше одличен фидбек од публиката, Стефан ја посветил на својата поранешна девојка од Бугарија.

 

View this post on Instagram

 

Veče za pamćenje! Hvala #Melbourne na divnom dočeku.

A post shared by Stefan Zivojinovic (@stefanzivojinovic) on

Стефан во песната пее за својата прва љубов со која раскинал поради одредени околности.

 

View this post on Instagram

 

Studio čeka, vreme je za povratak i novu pesmu. 😎

A post shared by Stefan Zivojinovic (@stefanzivojinovic) on

„Интересно е што песната е за мојата прва љубов. Ние двајца бевме заедно кога бевме многу млади и патиштата некако ни се разделија. Се сакавме, но поради раздвоеноста не успеавме да ја одржиме врската. Мојот брат ја знаеше приказната и заедно со Браја ја направија песната“ вели Живојиновиќ.

Инаку, Стефан исто така ја издаде песната „Зло мое невино“ кое исто така имаше одличен успех.

Останати вести од Радио Милева