Радио Милева

„Таа е мој херој“: Јелена Томашевиќ ја покажа мајка си која е медицинска сестра (фото)

„Таа е мој херој“: Јелена Томашевиќ ја покажа мајка си која е медицинска сестра (фото)
фото инстаграм

Граѓаните во Србија на 18 март првпат излегоа на балконите и со аплауз ги поздравија здравствените работници кои даваат се од себе во борба против коронавирусот.

Пејачката Јелена Томашевиќ објави фотографија со нејзината мајка која е медицинско лице и која овие денови се бори да сочува повеќе животи.

Јелена истакна како и таа ќе аплаудира за сите медицински лица, а ги поканите и сите да излезат на балканите и да аплаудираат.

„Мојата мајка Снежана е главна медицинска сестра на неврохирургија во клиничкиот центар во Крагујевац. Нејзината професија е да се грижи за другите луѓе, но таа и целата болница ќе помагаат на оние околу себе, на оние кои познаваат и оние кои не ги познаваат“ напиша пејачката.

„Нејзиното срце е големо како Универзумот и се гордеам што е моја мајка“ додаде Томашевиќ.

фото: Инстаграм

Фотографијата е од 2009 година, а Јелена личи на нејзината мајка.

Останати вести од Радио Милева