Радио Милева

Таа е македонската Карлеуша: Накова во минијатурно бикини ги запали социјалните мрежи!

Таа е македонската Карлеуша: Накова во минијатурно бикини ги запали социјалните мрежи!

Високите температури си го прават своето , па топлото време придонесе македонските јавни личности да се раскомотат во нешто помалку облека, односно во бикини и да ги покажат своите облини.

Ако српската естрада може да се пофали со провокативните фотографии на Јелена Карлеуша, која се соблече и до гола кожа во знак на заштита на животните, македонската естрада може да се пофали со македонскиот модел Александра Накова.

Накова е во редот на оние јавни личности кои доминираат со провокација.

Моделот на својот Фејсбук профил деновиве сподели фотографија на која е во бикини, а од позата „боли глава“. Дефинитивно, топлото време одлично и годи, а со оваа фотографија нема да ве остави рамнодушни.

фото:Фејсбук