Радио Милева
ќе го засени

Таа е ќерка на познатиот тенисер и најмногу сака да се слика гола (ФОТО)

Таа е ќерка на познатиот тенисер и најмногу сака да се слика гола (ФОТО)

Олесија Кафељников, ќерка на познатиот тенисер Евгениј, и иако има само 19 години, се заканува да му ја украде славата на својот  познат татко.

Тенисерот Јевгениј Кафељников освои 26 титули во кариерата, која траеше до 2010 година. Тој беше број 1 на АТП листата, со два освоени гренд-слема, Ролан Гарос и Австралија опен, како и носител на злато од Олимписките игри.

Сепак, највредното во неговиот живот му е неговата ќерка Олесија.

Таа има 19 години и работи како топ модел. Покрај уметнички слики, нејзиниот профил на Инстаграм е полн со разголени фотографии.

 

View this post on Instagram

 

I dunno why

A post shared by Alesya Kafelnikova (@kafelnikova_a) on