Радио Милева

Свршеницата на Роналдо го прославила својот роденден без фудбалерот

Свршеницата на Роналдо го прославила својот роденден без фудбалерот

Според пишувањата на португалскиот портал “Correio da Manha“, врската меѓу Ронадло и Георгина е во криза.

Георгина својот роденден го прославила во својот дом без Роналдо, додека фубалерот бил во Рим каде што играл натпревар против Лација.

Истиот портал пренесува дека по три месеци Георгина престанала да го носи свршеничкиот прстен кој вреди 700 000 евра, а тоа додатно ги зголеми шпекулациите за кризата во врската.

Сепак, Роналдо на својата сврешница и честита роденден на „Инстаграм“.

„Честитки за најубава жена која Бог ми ја прати на мојот пат“ напиша Роналдо во описот на фотографијата.

Останати вести од Радио Милева