Радио Милева

Свршеницата на Лазиќ проговори за свадбата со пејачот: „Дарко, едвај чека да му кажам „да“

Свршеницата на Лазиќ проговори за свадбата со пејачот: „Дарко, едвај чека да му кажам „да“
фото: Инстаграм

Свршеницата на Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ откри дека имаат планови да го прошират семејството.

Марина и Дарко во јуни претходната година го добија синот Алексиј, а Гагиќ вели дека планираат на синот да му подарат брат или сестра.

„Дарко и јас сакаме уште деца, но сега не е време бидејќи нашиот син е мал“ вели Марина за „Ало“.

фото: принтскрин/инстаграм/дарколазиќ

Дарко и Марина се свршени подолг временски период, а на прашањето кога ќе биде свадбата таа вели:

„Се надевам дека наскоро ќе отидеме пред матичар“.

Марина за потребите на една ревија неодамна облече венчаница, а Лазиќ се воодушевил кога ја видел во бело.

фото: инстаграм

„Дарко се воодушеви кога ме виде во венчаница. Ми напиша дека едвај чека да ме види во венчаница во која ќе му кажам „да“, признава Марина.

За потсетување, Дарко зад себе веќе има еден брак со пејачката Ана Севиќ со која има и ќерка Лорена.

Останати вести од Радио Милева