Радио Милева

Свршеницата на Дарко Лазиќ денес требаше да излезе од породилиште, но докторите ја задржаа поради оваа причина

Свршеницата на Дарко Лазиќ денес требаше да излезе од породилиште, но докторите ја задржаа поради оваа причина
фото: принтскрин/пинк

Марина Гагиќ, свршеницата на Дарко Лазиќ се породи пред неколку дена, на свет го донесе синот Алексиј.

Марина заедно со синот денес требаше да излезе од болницата „Народни фронт“, но докторите одлучиле дека треба да остане уште неколку дена.

фото: Принтскрин/инстаграм

По тој повод за пинк.рс, се огласи Дарко Лазиќ.

„Сепак денес нема да излезе од болница. Ќе останат уште неколку дена. Така одлучи докторот поради епидемијата која владее, па за секој случај, што знам…Во недела ќе ги пуштат дома, ќе дојдам по нив“ вели Дарко за Пинк.

Останати вести од Радио Милева