Радио Милева

„Свежата чорба е подобра од подгреаната“: Емина Јаховиќ проговори за тоа дали и даде шанса на врската со Садетин

„Свежата чорба е подобра од подгреаната“: Емина Јаховиќ проговори за тоа дали и даде шанса на врската со Садетин
инстаграм

Бидејќи медиумите пишуваа  дека  Емина Јаховиќ и турскиот милионер Садетин Саран се смириле и ја обновиле врската, пејачката објасни дали  нешто се променило  меѓу нив, но на интересен начин:

– Секогаш свежата чорба е подобра од подгреаната – Емина се пошегува и рече:

– Решив повеќе да не се зборувам  за  приватениот живот – истакна и на симпатичен начин одби да потврди или да негира дали е во врска Саран:

“Јас имам ” соработка”со Милица Тодоровиќ и тоа е се што е важно … тука е Наташа Беквалац … ”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Емина откри дека зафатен задолженија околу својот  козметички бренд, но, исто така, дека по една година од последниот албум, наскоро може да се очекува нова песна:

– Една нова песна наречена “Волци” доаѓа пред Денот на вљубените, односно на 12 февруари, тоа е автобиографска песна, но ја работев во 2018 година кога ми беше најтешко –објасни Емина.

Останати вести од Радио Милева